Kniha Bobošove dobrodružstvá

Keďže všetci veľmi radi čítame a milujeme rôzne príbehy, rozhodli sme sa, že sa aj my pokúsime niečo zaujímavé napísať. Počas školského roka 2021/2022 sme celých desať mesiacov tvrdo pracovali na textoch a ilustráciách malého ale veľkolepého potkana Boboša, hrdinu nad hrdinov. Spoločne sa nám podarilo napísať knihu jeho dobrodružstiev. Naša kniha obsahuje dvanásť kapitol na takmer 190 stranách, v ktorých sa dozviete napríklad aj to, ako Boboš trávil letné prázdniny, Vianoce či svoje narodeniny. Čo prežil na olympiáde a v pralese alebo aj to, aký je je jeho najtajnejší sen. Takisto sa v nej dozviete čosi o nás autoroch.

Kniha Bobošove dobrodružstvá sa tesne pred prázdninami dočkala vydania a pokrstenia. Slávnostný krst prebehol dňa 22.6.2022 u nás v školskej záhrade a bol veľkolepý.  Po úvodnom slove prišla na rad hudobná vložka v podaní Bobošológa Lea, ktorý stál pri Bobošovom zrode. Zavolali sme medzi seba aj krstnú mamu Ivkua krstného otca Gaba, ktorí pokrstili knižku bobošovým rezom a syrovými nitkami, ktoré má Boboš tak rád. Tiež popriali našej knižke veľa pekných a chtivých čitateľov.O ďalší umelecký prvok sa postarala bývalá žiačka Saška. No a potom už nasledovali slávnostné potlesky a gratulácie všetkým autorom našej knihy a odovzdanie diela každému dieťatku. Bruchá sme si naplnili mňamkami, melónom a legendárnymi buchtami zo Zbojskej. Bol to výborný deň.

Kópiu knihy vlastní každý z nás - jej autorov a jedna zdobí aj našu školskú knižnicu. Sme na seba veľmi hrdí, ale nespíme na vavrínoch. Tento školský rok si už trénujeme naše rúčky a chystáme ďalšiu knižku, tak sa máte na čo tešiť!